Az ausztrál bíróság szerint maradhat az oltatlan Djokovic
Novak Djokovic megnyerte az Ausztráliából való kitoloncolás elleni fellebbezését. A bíró azonnal elrendelte, hogy 30 percen belül engedjék ki a szállodai őrizetből, írja a Sky News.
A határőrök korábban azt mondták, hogy nem felel meg a feltételeknek, amelyek alapján mentességet kaphatna az alól a szabály alól, amely szerint a nem ausztrál állampolgároknak teljes mértékben be kell oltaniuk magukat a COVID ellen. Djokovic a határon azt mondta, hogy nem volt beoltva, és kétszer is megfertőződött COVID vírussal – derül ki a bíróságon nyilvánosságra hozott interjú átiratából.
A játékos soha nem hozta nyilvánosságra oltottsági státuszát.
Korábban azt mondta, hogy nem szeretné, ha az utazáshoz vagy a versenyeken való szerepléshez kötelezően be kellene oltatni magát.
Az ő esete megosztotta a véleményeket, különösen Ausztráliában, ahol a világon a legkeményebb COVID-zárlatok közé tartozik.
A teniszcsillag a hétfői meghallgatására várva négy éjszakát töltött egy szállodában, ami a bevándorlási őrizeteseknek van fenntartva, és a multimilliárdos teniszező szerint nem votlak megfelelőek a körülmények.
Anthony Kelly bíró szerint Djokovic a határőröknek bemutatta a Tennis Australia által adott orvosi mentességet és két orvosi panelt.
Djokovic ügyvédei szerint a játékos belépését engedélyezni kellett volna a határon, mivel nemrég volt koronavírusos, és “az ausztrál kormány szabályai szerint jogosult volt orvosi mentességre”. Az ügyvédek olyan papírokat nyújtottak be, amelyekből kiderült, hogy a múlt hónapban pozitív lett a tesztje, és meggyógyult. Djokovic bizonyítékot szolgáltatott, mielőtt Ausztráliába utazott, és akkor is, amikor szerdán leszállt, állították Djokovicék. Az ügyvédek azt is bemutatták, hogy a 34 éves játékos december 30-án kapott egy levelet a Tennis Australia vezető orvosától, amelyben az állt, hogy ezen okokból mentességet kapott.
“Az a pont, ami miatt kissé nyugtalan vagyok, hogy mit tehetett volna még ez az ember?”
Kelly megkérdezte Djokovic ügyvédjét.
A bíró megsemmisítette a vízum visszavonásáról szóló határozatot, mondván, hogy az “ésszerűtlen” volt, és a játékos nem kapott elég időt a válaszadásra, miután értesítették a törlésről.
A kormány még kitoloncolhatja
Lehet, hogy ezzel azonban még nem ért véget a vita. Alex Hawke bevándorlási miniszter ügyvédei közölték a bírósággal, hogy fenntartja magának a jogot, hogy éljen személyes hatáskörével és ismét visszavonja a vízumot.
A Sky riportere, Nicole Johnston a szálloda előtt azt mondta:
“Lényegében a bíróság úgy találta, hogy nem volt tisztességes az eljárás, így egyelőre várjuk, hogy a szövetségi kormány mit nyilatkozik.”
Az ügy politikai vitát is kiváltott, miután Scott Morrison miniszterelnök azt mondta, hogy
“a szabályok azok szabályok”, és hogy senki sem részesülhet különleges bánásmódban.
Az ellenzék viszont azt állítja, hogy a kormányfő kampányra használja az esetet.
Leleplezett fotók
Djokovic első pozitív tesztje december 16-án volt, és nagy felháborodást keltettek azok a fényképek, amelyeken a világelső maszk nélkül, fiatal játékosokkal látható egy nappal azután, hogy pozitív lett a tesztje.
Az nem világos, hogy Djokovic akkor tudott-e a teszteredményről. A pozitív tesztje napján a szerbiai posta bélyeget adott ki Djokovic teniszező alakjával, amiről másnap tweetelt a sportoló.
Az Australian Open január 17-én kezdődik, és amennyiben a szerb sztár nyerni tud egyesben, akkor minden idők legsikeresebb férfi teniszezője lesz.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban